4 września, 2013 Autor admin Wyłączony

Pozycjonowanie w google maps

Pozycjonowanie to szereg działań mających na celu wypromowanie strony internetowej danej firmy w wyszukiwarkach internetowych. W Polsce najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google, z którego usług korzysta kilkanaście milionów Polaków, poszukujących danych usług i produktów. Aby Wasza witryna internetowa zdobywała najwyższe pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwania, konieczne jest przeprowadzenie szeregu metod związanych z optymalizacją – długotrwałe pozycjonowanie, kliknięcia w linki sponsorowane, czy wizytówka firmy w mapkach Google. O ile w przypadkach dwóch pierwszych czynności wymagana jest specjalistyczna wiedza informatyczna, tak umieszczanie wizytówek w Google Maps możecie zrobić zupełnie sami. Najlepsze rezultaty da Wam oczywiście współpraca z doświadczonymi firmami SEO, które doskonale wiedzą jak sprawić, by co raz więcej użytkowników klikało właśnie w Waszą stronę.

Dlaczego pozycjonowanie w Google Maps?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Pozycjonowanie w mapkach Google da Waszej stronie internetowej ogromne możliwości. Będzie ona łatwiej rozpoznawalna, a Klient korzystający z ogólnodostępnej mapy Internetowej będzie w stanie szybciej znaleźć drogę do Waszej firmy. Wstawianie wizytówki w Google Maps, to nie luksus na który mogą pozwolić sobie jedynie przedsiębiorcy o sporej zawartości portfela. To wielka szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pragną wypromować swoją markę w świecie wirtualnym, nie ponosząc zbyt wygórowanych kosztów. Wystarczy, że zarejestrujecie się w usłudze Google Moja Firma i dokonacie personifikacji wizytówki. W niecały miesiąc po założeniu konta, wizytówka pojawi się w Google Maps, a Wy będziecie mogli rozpocząć intensywną kampanię reklamową. Jeżeli jednak wolicie oddać to zadanie w doświadczone ręce, my polecamy się na przyszłość. Pozycjonując Waszą wizytówkę w tym serwisie zadbamy o takie elementy jak elegancka grafika i atrakcyjna treść, które przyciągną uwagę potencjalnych Klientów. Szybko zauważycie pozytywne aspekty płynące z usługi Google Moja Firma. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to robimy, czytajcie dalej.

Profil firmy w Google Moja Firma

Pozycjonowanie wizytówki zaczyna się oczywiście od założenia konta w usłudze Google Moja Firma. Na początku musimy ustalić tytuł wizytówki, który najlepiej skomponować z dwóch członów – nazwy firmy i hasła dotyczącego głównej działalności. W przypadku firmy zajmującej się akwarystyką będzie to na przykład – „Rybka” sklep akwarystyczny. W dalszej kolejności przejdziemy do projektowania strony graficznej wizytówki – dobierzemy odpowiednie tło, kolory, umieścimy także logo firmy, tak by otrzymać ładnie prezentujący się i przyciągający uwagę identyfikator Waszej firmy. W końcu to wizytówka ma zachęcić potencjalnych Klientów to skorzystania z usług właśnie Waszej firmy. Na samy końcu zajmiemy się opisem działalności. Postaramy się by był on treściwy, lecz nie za długi. Ma on wskazywać najważniejsze przedmioty działalności Waszej firmy i być zgodny z techniką marketingową. Wizytówka jest już gotowa. Po pewnym czasie (około miesiąca) pojawi się ona na mapkach Google, skupiając uwagę odbiorców. Pozycjonowanie jednak nie kończy się na założeniu konta w Google Moja Firma. W celu przyciągnięcia uwagi nowych Klientów, jak i utrzymywania relacji z starymi Klientami warto uzupełniać profil o nową treść. Na bieżąco wrzucane zdjęcia, grafiki, czy ciekawe artykuły wzbogacą wizytówkę i zachęcą odbiorców to częstego odwiedzania strony internetowej. Nie można zapomnieć także o komentowaniu opinii naszych Klientów, które są swoistym źródłem wiedzy na temat tego co im się podoba, a co należało by zmienić. Takie działanie zbudują pozytywny wizerunek Waszej firmy, jako rzetelnej i nastawionej na współpracę z ludźmi.

Korzyści płynące z usługi Google Moja Firma

Pozycjonowanie Waszej strony w Google Maps niesie ze sobą rewolucyjne rozwiązania. Po pierwsze, dzięki integracji konta z usługą AdWords Express będziecie mogli śledzić ruch na Waszym portalu, a także oglądać aktualne statystyki. Da Wam to znakomity obraz skuteczności pozycjonowania. Zarządzanie informacjami na profilu będzie łatwiejsze niż myślisz, dzięki specjalnej aplikacji Google Moja Firma na Androida. W zaciszu własnego domu będziecie mogli stworzyć wirtualny świat Waszej firmy, przyjazny i atrakcyjny dla Klientów. Jeśli jesteś lokalnym przedsiębiorcom i chcesz by usłyszeli o Tobie regionalni Klienci – wizytówka w Google Maps jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Internet to miejsce nieskończonych pomysłów. To globalna przestrzeń wymiany informacji i nawiązywania międzynarodowych kontaktów. Może więc warto skusić się na zaistnienie w wirtualnym świecie? Nasza firma, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i uzupełnianą wiedzę, zadba o to, by Wasza strona trafiała do jak najszerszego grona odbiorców. Korzystając z autorskich metod pozycjonowania, doskonale wiemy jak zoptymalizować Waszą stronę do potrzeb największej na świecie wyszukiwarki – Google. Zadzwoń i dowiedz się więcej o naszej ofercie. Wprowadzimy Cię w świat lepszych możliwości.